Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Bancuri cu Bula

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 9:07 am

Un general inspectează plutonul lui Bulă. Ajunge la acesta, îl bate prietenos pe umăr şi zice:
- Cum îţi merge, fiul meu?
La care Bulă radios:
- Ce bine că am dat de tine, tată, mama te caută de ani şi ani...
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 9:08 am

Bulă îl întreabă pe Ştrulă:
- Esti şmecher?
- Bineînţeles.
- Atunci dă-ţi un cap în gură!
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 9:08 am

Profesorul întreabă:
- Măi Bulă, toată ora ai stat cu cu cîte o bilă verde în ambele mîini şi n-ai scris nimic. De ce?
- Ca să am control total asupra profesorului de matematică, dl. Green.
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 9:08 am

Bulă se plimba cu taică-su pe stradă. La un colţ, un om foarte gras se cîntăreşte. Cîntarul este însă stricat şi arată doar vreo 10 kilograme.
- Uite, tată, omul ăsta este gol pe dinăuntru...
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 9:09 am

- Bulă, de ce plîngi? întreabă mama lui Bulă.
- Pentru că vecinul nu se joacă decît cu tine!
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeLun Sept 26, 2011 9:10 am

Moare mătuşa lui Bulă din Franţa şi îi lasă moştenire. După un timp, îl întreabă profesoara pe Bulă la şcoală:
- Mă, Bulă, ce ţi-a lăsat mătuşa ta din Franţa moştenire?
- (Calm) Două nutrii.
- Ce, mă, nutrii?
- (Nedumerit) Nu, două!
Sus In jos
Sahara
Administrator
Sahara


Mesaje : 134
Data de inscriere : 12/08/2011

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeJoi Oct 27, 2011 7:18 am

LoL Cool=))
Sus In jos
https://dillmillgayyeromania.forumgratuit.ro
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeVin Dec 09, 2011 9:30 am

De 1 aprilie Bula vroia sa pacaleasca si el pe cineva asa ca se duce la maica-sa si ii zice:
-Mama, s-a spanzurat tata in garaj!
Maica-sa fuge repede plangand in garaj.
-Bula, dar nu e nimeni spanzurat in garaj.
La care Bula raspunde:
-Pacaleala de 1 aprilie, tata e spanzurat in pod.
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeVin Dec 09, 2011 9:32 am

La scoala doamna invatatoare a observat ca Bula incepuse sa lipseasca. Cand se intoarce Bula, invatatoarea il intreaba:
- Bula, ce s-a intamplat?
- A calcat-o pe mama buldozerul.
Aceleasi scuze le are si in urmatoarele 2 saptamani, ca l-a calcat buldozerul pe tata si pe sora.Dar intr-o zi invatatoarea il intreaba pe Bula:
- Tu ce faci toata ziua mai, Bula?
- Ma plimb cu buldozerul...
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeVin Dec 09, 2011 9:33 am

La scoala, profesoara lui Bula da clasei drept tema, o propozitie cu expresia "mama e numai una".
Urmatoarea zi la scoala profesoara ii intreaba pe colegii lui Bula ce propozitii au facut cu "mama e numai una":
-Ionel, tu ce ai scris?
-Pai, cand am fost bolnav mama a stat tot timpul langa mine, mama e numai una.
-Bravo!
-Dar tu Geogele, ce ai scris?
-Cand nu stiam sa fac un exercitiu la matematica mama m-a ajutat, mama e numai una.
-Excelent!
Insfarsit a venit si randul lui Bula
-Si tu, Bula, ce ai scris?
-Pai eu cand am ajuns ieri acasa, imi era tare foame si am intrebat-o pe mama ce e de mancare, iar ea mi-a zis ca sunt doua chiftele in frigider, am deschis frigiderul si am strigat:
MAMA, E NUMAI UNA!
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeVin Dec 09, 2011 9:34 am

Bula pica un examen de logica si ii spune profesorului:
-Daca va pun o intrebare de logica la care nu puteti sa-mi raspundeti, ma treceti?
-Hai sa vedem,zice profesorul zambind.
-Ce este in acelasi timp ilogic, dar legal, logic dar ilegal, ilogic si ilegal?
Sta profesorul si se gandeste ceva timp dar nu stie sa raspunda.
Atunci Bula ii da raspunsul:
-Ilogic, dar legal este faptul ca sunteti casatorit cu o femeie mai tanara decat dumneavoastra cu 25 de ani, logic,dar ilegal este faptul ca aceasta are un amant muuuult mai tanar si ilogic si ilegal este faptul ca acum dumneavoastra il treceti la examen pe amantul acesteia.
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeVin Dec 09, 2011 9:35 am

Bula la scoala. Invatatoarea ii da un bilet lui Bula sa il dea lui taicasu si ii spune sa nu se uite in el. Bula curios se uita. In el scria sa se intalneasca invatatoarea cu taicasu in parc sub un copac. Bula se duce si ii da biletul.
-Tata striga Bula mi-a dat invatatoarea un bilet pt. tine.
Taicasu il ea. In timpul asta maicasa lui Bula facea gogosi. Bula ia o sacosa de gogosi si se urca in copacul din parc. Dupa cate va ore vine invatatoarea cu taicasu.
-Invatatoarea: Ion eu vreau sa fac un copil cu tine.
-Taicasu: Dar cine o sal creasca?
-Invatatoarea: Cel de sus.
-Bula-Sa moara mama daca ii dau vreo gogoasa
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitimeVin Dec 09, 2011 9:37 am

Bula isi cumpara un avion cu doar 3 butoane si il ia la teste. Ajunge Bula la 2000 m cand ii cade o aripa.
In acest moment se aude o voce: "Va rugam apasati butonul numarul 1!". Apasa Bula butonul si ii creste aripa la loc. Foarte fericit isi continua testul.
La 4000m ii cade motorul, iar vocea ii spune sa apese butonul 2. Apasa si ii creste motorul. La 6000m cade tot avionul, Bula ramanand in aer in scaun in fata consolei.
Vocea spune sa apese butonul 3. Apasa Bula butonul, la care aceeasi voce incepe: "Si acum, va rog frumos, repetati dupa mine: Tatal nostru care ...!!!"
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bancuri cu Bula Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Bula   Bancuri cu Bula Icon_minitime

Sus In jos
 
Bancuri cu Bula
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Descopera cu DMG :: Descopera Comedia cu Atul-
Mergi direct la: