Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Catalin Botezatu

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Catalin Botezatu Empty
MesajSubiect: Catalin Botezatu   Catalin Botezatu Icon_minitimeMier Sept 28, 2011 6:52 am

Cătălin Botezatu (n. 3 decembrie 1966, Alexandria, județul Teleorman]) este un creator de modă din România.
Cătălin Botezatu și-a început cariera în modă în anul 1984 ca manechin al casei de modă Venus, condusă de Zina Dumitrescu.
Cătălin Botezatu a devenit director de stil al Casei de Modă "Europa" din București. A înființat propria casă de modă, "Delphi". Și-a deschis prima casă de modă în 1996 și a lansat numeroase colecții luxoase și exotice:„Buddha Bar”, „Egyption”, „Kyoto”, „Angels”, Ameno”, „Chicago” etc. și o linie de lenjerie masculină de succes.La Paris, designerul român a susținut un fao paradă a modei în cadrul evenimentului "Herritage Mode et culture - Paris 2007", organizat la Ambasada României, sub înaltul patronaj al Ministerului Afacerilor Externe.
Sus In jos
Femme Fatale
Designer
Femme Fatale


Mesaje : 127
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Temeswar

Catalin Botezatu Empty
MesajSubiect: Re: Catalin Botezatu   Catalin Botezatu Icon_minitimeJoi Sept 29, 2011 5:21 am

OMFG, asa de batran ii asta? Laughing)).In fine, cred ca e cel mai tembel om de pe Pmanat, dar s anu discutam despre asta Laughing
Sus In jos
 
Catalin Botezatu
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Descopera cu DMG :: Descopera Moda cu Nikita-
Mergi direct la: