Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Despre serial

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Rashmi
Administrator
Rashmi


Mesaje : 508
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Iasi,Romania

Despre serial Empty
MesajSubiect: Despre serial   Despre serial Icon_minitimeVin Oct 28, 2011 4:30 am

Anatomia lui Grey (titlu original: Grey's Anatomy) este un serial de televiziune american, ce a câștigat multiple premii Emmy și Globuri de Aur. Serialul este difuzat în SUA de canalul ABC iar în România de canalul TVR1. Anatomia lui Grey a devenit unul dintre cele mai populare seriale difuzate de ABC, la fel ca și alte producții de succes, Neveste disperate, Lost sau Betty cea Urâtă.
Serialul dezvăluie povestea doctoriței Meredith Grey, interpretată de Ellen Pompeo, care la început este medic rezident în spitalul Seattle Grace Hospital din Seattle. Aceasta este urmărită pe tot parcursul serialului, prezentând suișurile și coborâșurile personale cât și profesionale.
Titlul serialului se bazează pe jocul de cuvinte Grey's Anatomy - Gray's Anatomy, Gray's Anatomy (Tratatul de Anatomie al lui Gray) fiind un celebru tratat de anatomie publicat pentru prima dată în 1858 și ajuns acum la ediția a 40-a.
Pe data de 11 februarie 2008, ABC a achiziționat drepturile de difuzare pentru sezonul 2008-2009. Există o posibilitate ca o grevă a actorilor să afecteze cel de-al cincilea sezon al serialului.
Sus In jos
Femme Fatale
Designer
Femme Fatale


Mesaje : 127
Data de inscriere : 27/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Temeswar

Despre serial Empty
MesajSubiect: Re: Despre serial   Despre serial Icon_minitimeVin Oct 28, 2011 5:06 am

Multumesc, Rashmi. Am vrut sa postez eu aseara dar nu am avut timp Smile
Sus In jos
 
Despre serial
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Zona Distractiei :: Alte Seriale Cu Tema Medicala :: Grey's Anatomy-
Mergi direct la: